SESJE DZIECIĘCE I RODZINNE,  SESJE NOWORODKOWE

Naturalna fotografia noworodkowa – Witaj w domu Maluszku…

Odkąd pamiętam naturalna, wręcz „surowa” fotografia wzbudzała we mnie najwięcej emocji.

Już jako mała dziewczynka, wieszając zdjęcia na korkowej tablicy nad biurkiem, zawsze wybierałam te, które opowiadały pewną historię. Zerkając na nie, w jednej sekundzie przenosiłam się do momentów i zdarzeń, w których zostały one zrobione, wspominając te wszystkie piękne, czasem śmieszne 😉 chwile.

Łącząc moją wieloletnią pasję z pracą, nie wyobrażałam sobie zająć się czymkolwiek innym, niż naturalną fotografią Lifestylową.  Nie zważając na dość mocno rozpowszechnioną modę i trend na piękne, studyjne zdjęcia maluszków w koszach, wiadrach i kokonach, trochę na przekór wszystkim, którzy doradzali mi aby pójść tą drogą, postanowiłam zupełnie zrezygnować z typowej fotografii noworodkowej. Wiedziałam, że nie chcę spędzać godzin na próby usypiania maluszków oraz na układanie ich malutkiego ciałka tak, aby wyglądało idealnie w tych wszystkich aranżacjach i gadżetach. Mam ogromny szacunek oraz podziwiam bardzo wielu fotografów noworodkowych, którzy robią to profesjonalnie, wyjątkowo i tworzą cudowne obrazy… jednak moje serce podpowiadało mi coś innego, to nie dla mnie i zupełnie nie pasuje do stylu fotografii, który od lat uwielbiam i który mnie inspiruje.

Witaj w domu Maluszku to sesja noworodkowa, która uwieczni pierwsze chwile Waszego dziecka w sposób naturalny, niepozowany, pełen emocji, autentyczny, po prostu “Wasz”.  Sesja odbywa się w Waszym zaciszu domowym, w najbezpieczniejszym miejscu na Ziemi, w miejscu, gdzie czujecie się najlepiej i jako świeżo upieczeni rodzice macie wszystko, czego potrzeba Wam i Maluszkowi pod ręką.

Ma ona charakter reportażu, nie planujemy stylizacji, nie przebieramy dzieci w misie, króliczki czy krasnale. Jedyną słuszną scenografią jesteście Wy i Wasze otoczenie.

Podczas naturalnej sesji noworodkowej staram się stworzyć kadry ukazujące Wasze pierwsze wspólne chwile, zupełnie nową codzienność, z którą przyszło Wam się zmierzyć. Powstają ujęcia, na których tulicie się do siebie, uśmiechacie, wzruszacie się, ujęcia pokazujące maleńkie rączki, stópki, pierwsze grymasy i zazwyczaj nieświadome jeszcze uśmiechy Waszego Maleństwa 😉

Na sesje noworodkowe poświęcam zawsze więcej czasu, chcę abyście czuli się komfortowo i nie stresowali się, że Maluszek domaga się kolejnego karmienia czy zmiany pieluszki.  

Jeśli właśnie taka forma fotografii jest Wam bliska chętnie odwiedzę Was w domu i stworzymy razem wspaniałą i niepowtarzalną pamiątkę – piękne, naturalne kadry, do których ze wzruszeniem i łezką w oku wrócicie po latach.

Pamiętajcie, że dzieci rosną zbyt szybko, a pierwsze momenty kiedy pojawiły się w Waszym życiu miną niepostrzeżenie, dlatego zatrzymajmy wspólnie choć maleńką cząstkę Waszej rodzinnej historii…

Serdecznie zapraszam 😊

FotoNaturalna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *